Właściwości Yerba Mate - co może nam zaoferować ten niezwykły napój?

Właściwości Yerba Mate - co może nam zaoferować ten niezwykły napój?

O ile właściwości napojów takich jak kawa, herbata, czy puszkowane napoje energetyczne są nam dobrze znane, o tyle cechy zdobywającej coraz większą popularność Yerba Mate mogą dla niektórych z nas pozostawać tajemnicą.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto pić paragwajski napar i co dobrego może zrobić dla Twojego organizmu koniecznie zapoznaj się z artykułem poniżej!

 

Yerba Mate - bogactwo witamin, minerałów energii i...

Zalet Yerby jest mnóstwo. Zastępy naukowców i liczne wyniki badań już dawno obaliły dotyczące jej mity mówiące o tym, że Yerba może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się, że dzięki swoim niezwykłym właściwościom Yerba Mate jest bardzo pożądanym dodatkiem do codziennej diety. Po pierwsze Mate jest antyoksydantem - pomaga nam w oczyszczaniu organizmu ze szkodliwych wolnych rodników, które odpowiadają między innymi za szybsze procesy starzenia się naszego ciała. Oprócz tego zawiera liczne witaminy: A, B1, B2, E, C oraz minerały: magnez, potas, wapń, fosfor, sód, czy żelazo i cynk.

Yerba Mate i jej właściwości zostaną na pewno docenione przez osoby dbające o linię i sportowców. Paragwajski napój zwiększa witalność i dodaje energii do działania, wzmaga uczucie sytości, działa moczopędnie i oczyszczająco, a dodatkowo pobudza przemianę materii. Mate będzie idealnym napojem dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów.

 

Właściwości pobudzające Yerba Mate - poczuj pozytywnego "kopa"

Powiedzmy nieco więcej o pobudzeniu, jakie gwarantuje Yerba Mate. Dzięki zawartości kofeiny i teobrominy wykazuje działanie stymulujące oraz wpływające na rozszerzenie się naczyń krwionośnych w naszym organizmie. Mate coraz częściej nazywana jest zamiennikiem kawy, która w przeciwieństwie do Yerby, zapewnia chwilowe "skoki" energetyczne i może wypłukiwać nasz organizm z ważnych substancji.

 

Jeżeli zależy Ci na niezwykłym aromacie, smaku i długotrwałym pobudzeniu, koniecznie postaw na Yerba Mate! Możesz ją zdobyć w sklepach ze zdrową żywnością lub internecie, na przykład w Yerba Mate Store. Na pewno warto dać jej szansę i przekonać się o jej niezwykłych właściwościach!