Rolada z łososia – pożywna, lekka kolacja

Rolada z łososia – pożywna, lekka kolacja

Łosoś to jedna z ryb, które oprócz doskonałego smaku posiada również mnóstwo wartości odżywczych. Dlatego też wiele osób postanawia wprowadzić łososia właśnie do swojej diety.

Rybę tą można przyrządzić na wiele sposobów i sprawdzi się ona zarówno w daniu obiadowym jak i kolacji. W tym artykule zajmiemy się przygotowaniem łososia jako dania kolacyjnego. Tak przyrządzona kolacja będzie pożywna oraz bardzo lekka.

Roladki z łososia

Roladki z łososia to jedno z najpopularniejszych dań kolacyjnych. Przyrządzenie ich jest bardzo proste i nie wymaga dużej wiedzy. Dodatkowo każdy może przepis modyfikować według własnych preferencji. Poniżej przedstawiamy jak przygotować roladki z serem feta.

Potrzebujemy:

  • wędzonego łososia

  • tarty chrzan

  • ser feta

  • koperek

Koperek bardzo drobno kroimy. Ser miksujemy z odrobiną chrzanu. Do powstałej masy dodajemy koperek i wszystko mieszamy. Następnie nakładamy masę na łososia i zawijamy w rulonik. Jak więc widać przepis jest banalnie prosty i każdy poradzi sobie z przygotowaniem tego dania i z pewnością nikogo ono nie przerośnie. Danie mimo swojej prostoty będzie oczywiście bardzo pożywne i dostarczy do organizmu mnóstwo wartościowych składników odżywczych.

Własne modyfikacje

Tak naprawdę przepis ten można dowolnie modyfikować. Można więc eksperymentować i starać się samodzielnie znaleźć idealne połączenie łososia z pastą. Wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji. Niektórzy tego typu roladki komponują z mięsem wieprzowym. Warto więc spróbować połączenia z łososiem. Mimo, że cena łososia nie należy do najniższych to jak najbardziej warto przygotować takie danie od czasu do czasu ponieważ jest ono naprawdę smaczne. Dodatkowo nie potrzeba dużo łososia aby najeść się roladkami. Łosoś na kolację nie obciąży żołądka przez co sen będzie znacznie spokojniejszy a tego typu kolacje nie przyczynią się do zbytniego przybierania na wadze.

Jak najbardziej warto więc poważnie zastanowić się nad przygotowaniem sobie takiej szybkiej i pożywnej kolacji.