Robot kuchenny – dlaczego warto go mieć?

Robot kuchenny – dlaczego warto go mieć?

Roboty kuchenne są niezwykle użytecznymi urządzeniami. Dzięki nim można mieszać i przygotowywać ciasta, miksować ze sobą warzywa i owoce, ubijać białka i robić śmietanki. Są nieocenioną pomocą w kuchni.

Roboty kuchenne znacznie ułatwiają wiele prac związanych z przygotowywaniem poszczególnych potraw czy przysmaków. Nie należy ich utożsamiać z blenderami czy malakserami, które to urządzenia mają mniej funkcji. Blender bywa pomocny przy rozdrabnianiu i miksowaniu; używa się go do robienia koktajli, past oraz kremowych zup. Malakser z kolei służy do siekania, rozdrabniania oraz tarkowania. Robot kuchenny to wielofunkcyjny sprzęt, umożliwiający wykonywanie zarówno tych, jak i wielu innych czynności.
 

Jak działają roboty kuchenne?

Roboty kuchenne włącza się przy użyciu pokrętła lub przycisku. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, różniących się od siebie ilością funkcji, wyglądem zewnętrznym oraz wydajnością. Dużym powodzeniem wśród konsumentów cieszy się robot kuchenny Kitchenaid. Generalnie im droższy robot, w tym większym stopniu możemy regulować prędkość jego pracy. Najdroższe modele wyposażone są w funkcję automatycznego regulowania prędkości. Zdecydowania większość tych urządzeń umożliwia pracę w trybie pulsacyjnym, który sprawdza się wtedy, gdy w nieznacznym stopniu chcemy coś rozdrobnić czy wymieszać – robot działa przez czas trzymania przycisku. Dużym udogodnieniem jest też tryb turbo, który stosowany bywa w przypadku produktów bardzo twardych oraz przy bardziej zaawansowanych pracach kuchennych.
 

Do czego najczęściej wykorzystuje się roboty kuchenne?

Roboty kuchenne najczęściej są używane do mieszania i wyrabiania ciast, a także cięcia oraz miksowania warzyw i owoców. Oprócz tego ubija się za ich pomocą białka i śmietanki (znaczna część modeli dostępnych w sprzedaży wyposażona jest w specjalną nakładkę, bez której byłoby to niemożliwe). Bardziej skomplikowane roboty kuchenne zaopatrzone są w wyciskarkę do cytrusów oraz blender. Jeśli zależy nam na wzbogaceniu swojego urządzenia w nowe funkcje, możemy nabyć w sklepach ze sprzętem AGD specjalne nakładki i końcówki, które znacznie poszerzą zakres jego zastosowań.
 

Rozglądasz się za dobrej jakości robotem kuchennym? Wejdź na https://www.xxlgastro.pl/.