Praktyczny sprzęt gastronomiczny – co warto mieć w swojej kuchni?

Praktyczny sprzęt gastronomiczny – co warto mieć w swojej kuchni?

Planujesz wyposażenie kuchni i zastanawiasz się, które urządzenia przydadzą się w codziennym użytkowaniu? Poniżej krótki przegląd sprzętu, który ułatwi i przyspieszy gotowanie!

Kuchenka mikrofalowa

- będąca obecnie jednym z podstawowych akcesoriów kuchennych, przydaje się przede wszystkim w sytuacjach, gdy potrzebujemy szybko coś podgrzać, nie chcąc korzystać z piekarnika czy kuchenki. W zależności od modelu może posiadać funkcję grilla lub pieca.

 

Robot kuchenny

- niezbędna pomoc każdej pani domu! W zależności od modelu może posiadać funkcję krojenia, siekania, ścierania, rozdrabniania, mieszania, rozgniatania, ubijania i miksowania różnego typu produktów, znacznie przyspieszając wstępny etap przygotowywania dań. Niektóre roboty kuchenne umożliwiają również wyrabianie ciasta, pasteryzowanie, a nawet duszenie i gotowanie potraw.

 

Toster

- dostępny w tradycyjnym modelu, umożliwiającym opiekanie samego pieczywa lub w wariancie „poziomym”, gdzie pieczywo (samo lub z dodatkami) układa się na ruszcie między grzałkami. Drugi rodzaj tostera daje tym samym duże możliwości kulinarne, będąc praktycznym zastępstwem dla piekarnika.

 

Maszynka do mielenia mięsa

- mała, poręczna, przeznaczona do domowego użytku, pozwala zmielić już 10 kg mięsa w godzinę. Łatwa w użytkowaniu, posiada nakładki, umożliwiające róże stopnie mielenia. Polecana dla osób preferujących własnoręczne mielenie mięsa zamiast kupowania gotowych produktów w sklepie. Przykładowe modele: http://www.xxlgastro.pl/pl/urzadzenia-kuchenne/maszynki-do-mielenia-miesa/

 

Frytkownica

- dla wszystkich miłośników ziemniaków w chrupiącej amerykańskiej wersji. Frytkownica o pojemności 3 litrów pozwala w prosty i szybki sposób przygotować idealnie wysmażone frytki – do obiadu lub w roli przekąski.

 

Gofrownica

- domowe gofry to doskonały pomysł na rodzinne śniadanie! Dostępne na rynku modele umożliwiają samodzielne przygotowanie od dwóch do kilku gofrów, w tradycyjnym prostokątnym kształcie lub fantazyjnej formie serc, kwiatów czy kwadratów z wzorkami. Polecamy zwłaszcza rodzinom z dziećmi!

 

Wszystkie wymienione akcesoria w różnych modelach, dostępnych zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnej gastronomii, można znaleźć na stronie: http://www.xxlgastro.pl