Jak kupować zdrowe jedzenie dla małych dzieci?

Jak kupować zdrowe jedzenie dla małych dzieci?

Każdy rodzic wie, że wykarmienie malucha nie należy do łatwych zadań. Dziecięce jedzenie ma swoją specyfikę, a każde dziecko własne preferencje smakowe. Poniżej kilka zasad, którymi powinniśmy kierować się podczas zakupów.

Nie bójmy się gotowych potraw

W sklepach znajdziemy mnóstwo produktów już gotowych, jak chociażby kaszki dla dzieci, których przygotowanie jest banalnie proste – nawet ktoś, kto nigdy w życiu nie gotował, poradzi sobie z nim bez najmniejszego problemu. Niewątpliwym atutem gotowych kaszek jest fakt, że ich receptury opracowują specjaliści, dzięki czemu są dla malucha optymalne – dobrze wpływają na jego rozwój i codzienne funkcjonowanie, a przy okazji oszczędzają rodzicom mnóstwo czasu – nie trzeba kroić ani mielić składników, bo te, zanim trafią do kaszki, są już zmiksowane. Szeroki wybór zdrowych kaszek dla maluchów znajdziesz na http://askot.pl/kategoria-produktu/jedzenie/kaszki/.

 

Różnorodność jest ważna

Pod tym względem dorośli bardzo nieznacznie różnią się od dzieci – lubimy jeść nie tylko smacznie, ale również ciekawie. Ma to podłoże zarówno psychologiczne, jak też fizjologiczne – nasze organizmy domagają się zróżnicowanego jedzenia po to, aby dostarczyć sobie wszystkich niezbędnych składników, wśród których część występuje w jednych produktach, a część w innych. Troszcząc się o zdrowie dziecka, starajmy się zapewnić mu tak zróżnicowaną dietę, jak to tylko możliwe. Na rynku znajduje się wiele różnych produktów – nie bójmy się eksperymentować i pozwólmy maluchowi zdecydować, co mu smakuje, a co nie.

 

Uwaga na wskazania dotyczące wieku

Zarówno gotowe jedzenie, jak i pochodzące z rzetelnych źródeł przepisy kulinarne informują, od jakiego wieku dana potrawa jest dozwolona. Wskazań tych w żadnym wypadku nie należy ignorować. Dziecko w pierwszych miesiącach rozwija się w iście astronomicznym tempie - pomiędzy możliwościami trawienia malucha pięciomiesięcznego a sześciomiesięcznego różnice są gigantyczne. Dlatego zaufajmy etykietom i dla bezpieczeństwa zdrowia naszego malucha wstrzymajmy się z przedwczesnym urozmaicaniem jego jadłospisu.