Dieta pudełkowa: dlaczego warto ją stosować?

Dieta pudełkowa: dlaczego warto ją stosować?

Dieta pudełkowa jest ostatnim krzykiem mody. Jej skuteczność potwierdzają liczni klienci firm cateringowych, w liczbie których są również znani sportowcy i celebryci. Dawno już rozpowszechniona na zachodzie, w Polsce zdobywa sobie coraz większą popularność.

Dieta pudełkowa (catering dietetyczny)

Dieta pudełkowa w przeciwieństwie do wielu innych rodzajów diety nie wymaga czasochłonnego przygotowywania specjalnych potraw, złożonych nierzadko ze składników, których trzeba szukać po sklepach i za którymi trzeba stać w kolejce. Jest doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów w rozpędzonej i niepozostawiającej zbyt wiele wolnego czasu codzienności. Stosują ją biznesmeni, sportowcy, celebryci, a także przedstawiciele wielu innych środowisk i zawodów. We wszystkich większych miastach firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową mnożą się jak grzyby po deszczu (w samym tylko Gdańsku jest ich ok. 40).

 

Dlaczego warto stosować dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa nie tylko pozwala w szybkim tempie zeszczupleć. Jest również o wiele zdrowsza od nieprzemyślanego jadłospisu, a ponieważ składające się na nią dania przygotowują fachowi kucharze, zatrudnieni w firmach cateringowych, ma również niezaprzeczalne walory smakowe.

 

Catering dietetyczny: ile to kosztuje?

Skoro co miesiąc płaci się firmie cateringowej od 1000 zł wzwyż – cena wydaje się dość wysoka. Ale jeśli mielibyśmy podsumować miesięczne wydatki na zwykłe jedzenie, wyjdzie przecież tyle samo albo i więcej. A przecież nie zamierzasz chyba podjadać między pięcioma przewidzianymi w ramach diety daniami? Jeśli jakakolwiek dieta ma być skuteczna, należy się stosować do jej zaleceń i nie ulegać przelotnym pokusom.

 

Dieta pudełkowa: zbilansowane posiłki

Dieta pudełkowa (porównywarkę najlepszych dostawców znajdziesz na: https://cateromarket.pl/) składa się z pięciu posiłków dziennie, mających mniej więcej tyle samo kalorii oraz składników odżywczych. To bardzo ważne, aby dania były należycie zbilansowane, jeśli cel, jakim jest szczupła i wysportowana sylwetka, ma zostać osiągnięty. Potrawy dostarczane są regularnie pod wskazany przez klienta adres. Zbilansowane posiłki dają ci pewność, że nie będziesz przekraczał/a zapotrzebowania kalorycznego twojego organizmu.

 

Opinie dietetyków

Dietetycy podkreślają, że catering dietetyczny jest lepszym rozwiązaniem niż zapychanie się fast-foodami czy też całodzienne głodowanie aż do obfitego obiadu spożywanego późnym popołudniem. Wszyscy zgodni są co do tego, że zdrowe, smaczne i należycie zbilansowane posiłki to klucz do sukcesu w dbaniu o własną sylwetkę.